Достапни линкови

Разрешен украинскиот министер за внатрешни работи


Украинскиот парламент го разреши министерот за внатрешни работи Јуриј Лученко кој е близок сојузник на претседателски кандидат и сегашен премиер Јулија Тимошенко. Предлогот за разрешување беше инициран од партијата на Виктор Јанукович, кој и е ривал на Тимошенко на вториот круг од претседателските избори закажан за 7 февруари.
XS
SM
MD
LG