Достапни линкови

ОН со нов главен претставник за Авганистан


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун соопшти дека го наименува шведскиот дипломат Стефан де Мистура за неговиот нов претставник во Авганистан. Тој треба да го замени норвежанецот Каи Еиде на први март годинава. Де Мистура сега е заменик извршен директор на Светската програма за храна, а претходно беше специјален претставник на Обединетите нации за Ирак.
XS
SM
MD
LG