Достапни линкови

НАТО и Русија ќе ја обноват воената соработка


НАТО и Русија денеска ќа ја обноват воената соработка, откако таа беше замрзната од страна на Русија за време на војната со Грузија во 2008 година. Рускиот шеф на генералштабот Николај Макаров ќе се состане со министрите за одбрана на 27 земји членки на НАТО. Тие на средбата ќе се фокусираат на подобрување на техничката соработка и борбата против тероризмот. Потпаролот на НАТО, полковник Масимо Панизи соопшти дека тие ќе разговараат и за зголемување на соработката во Авганистан.


XS
SM
MD
LG