Достапни линкови

Напад во Кандахар при престој на бугарски министер


Ракетен напад бил извршен врз една воена база во Кандахар, Авганистан во време кога таму бил министерот за одбрана на Бугарија Николај Младенов, јавуваат агенциите. Во нападот биле ранети четворица бугарски војници. Во базата во Кандахар се распоредени 270 бугарски војници. Инаку, вкупниот нивен број во Авганистан изнесува 500.
XS
SM
MD
LG