Достапни линкови

Ограбена филијала на Македонска пошта во Охрид


Маскиран вооружен разбојник изутринава ја ограбил филијалата на Македонска пошта во Охрид. Според првичните информации тој со пиштол им се заканил на вработените и притоа украл 51 000 денари, по што избегал. Екипата на Секторот за внатрешни работи од Охрид врши увид на местото. Разбојникот е снимен од безбедносните камери на соседната експозитура на Охридска банка.

XS
SM
MD
LG