Достапни линкови

Прогноза за времето- облачно со повремен снег


Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од снег. Пообилни врнежите ќе бидат во западните и јужните делови. Наместа ќе има појава на голомразица. Утринската температура се движи од минус четири до еден, а дневната ќе биде од минус три до два степена. Во Скопје ќе биде облачно со повремен снег. Утринската температура околу минус еден, а дневната ќе достигне до еден степен.
XS
SM
MD
LG