Достапни линкови

Американскиот суд со нова одлука за донирање во кампањи


Американскиот суд денеска ја отповика децениската забрана за трошоците за време на кампањите. Со новата одлука компаниите ќе може да ги подржат кандидатите за претседател или за конгресот во земјата. Контровезната одлука им дозволува на компаниите да донираат пари во кампањите, но им забранува директно да им даваат пари на кандидатите.


XS
SM
MD
LG