Достапни линкови

Бензините ќе поскапат пола денар,а дизелот 1 ипол денар


Бензините од ноќеска ќе поскапат за половина денар по литар, а дизел горивата за денар, односно 1 ипол денар по литар, соопшти денеска Регулторната комисија за енергетика. Со одлуката ќе се изврши зголемување на рафоинериските и малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 3,71, о0дносно 2,31 отсто.


XS
SM
MD
LG