Достапни линкови

Репортери без граници - Иран врши злосторства врз новинарите


Организацијата Репортери без граници денеска ја обвини иранската влада за злосторства против човештвото поради тортурата врз новинарите. Во соопштението се наведува дека во Иран продолжуваат арбитрарните апсења и нелегални држења во затвор на новинари.
XS
SM
MD
LG