Достапни линкови

ОН-2,5 милиони долари потрошени на мито во Авганистан


Комисијата на Обединетите Нации за дрога и криминал соопшти денеска дека нивната истрага покажала дека Авганистан платил 2 ипол милиони долари за мито во последните 12 месеци. Потпаролот на ОН, Волтер Кемп изјави во Виена дека корупцијата е голема пречка за подобрување на безбедноста, развојот и владата во Авганистан. Корупцијата, небезбедноста и невработеноста се најголемите проблеми со кои се соочува Авганистан.
XS
SM
MD
LG