Достапни линкови

Молдавија да се вклучи во евроинтеграциите


Претседателите на Романија , Трајан Басаску и на Европската Унија, Херман Ван Ромпуј денеска разговараа во Букурешт за приоритетитре на инијата како климатските промени и проширувањето на Унијата на Западен Балкан и Молдавија. По средбата Басеску изјавил дека Молдавија треба заедно со Балканските земји да се вклучи во патот кон евроинтеграциите.
XS
SM
MD
LG