Достапни линкови

Бан Ки Мун бара да се испратат војници и полицајци во Хаити


Генералниот секретар на Обединетите Нации, Бан Ки Мун денеска побара од Советот за безбедност да испрати 2000 војници и 1500 полицајци, кои ќе им помогнат на мировните сили на Хаити. Мун вчера го посети островот. Денеска и ЕУ соопшти дека ќе издвои 450 илјади евра помош за настраданите во земјотресот.
XS
SM
MD
LG