Достапни линкови

Борби во центарот на Кабул


Изутрината во центарот на авганистанскиот главен град Кабул избувнале борби меѓу талибанските милитанти и силите за безбедност, јавуваат агенциите, наведувајќи дека борбите биле во близина на централната банка и претседателската резиденција. Се додава дека покрај истрели се слушале и голем број експлозии. Засега нема извшетаи за жртви. Според некои новински агенции, во нападот биле вклучени 20 милитанти, меѓу нив и бомбаши самоубијци.
XS
SM
MD
LG