Достапни линкови

Тадиќ-Србија нема да подржи референдум за поделба на БиХ


Српскиот претседател Борис Тадиќ соопшти денеска дека земјата никогаш нема да подржи референдум за поделба на Босна и Херцеговина. Тој смета дека Србија ќе го загуби меѓународниот кредибилитет ако подржи таков референдум и дека земјата не би ни донела некоја одлука со која би се довела во прашање положбата на Република Српска и дека тие го почитуваат Дејтонскиот договор.
XS
SM
MD
LG