Достапни линкови

7 милитанти убиени во Пакистан


Во американски ракетен напад во пакистанската покраина Вазиристан убиени се 7 милитанти, соопштија пакистанските безбедносни сили. Голем дел од загинатите биле странски бунтовници. Вашингтон соопшти дека беспилотните летала се ефективно оружје во справувањето со Талибанците во северозападен Пакистан, покрај границата со Авганистан.

XS
SM
MD
LG