Достапни линкови

Земјотрес од 5 степени според Рихтеровата скала во Иран


Американскиот геолошки институт соопшти дека земјотрес со интензитет од 5 степени според Ринтеровата скала го погодил западниот дел на Иран. Епицентарот на земјотресот бил во близина на градот Дезфул. Сеуште нема извештај за евентуални штета и повредени. Земјотресот од 5 степени се смета за умерен и може да предизвика незначајна штета.
XS
SM
MD
LG