Достапни линкови

Грчките земјоделци ги продолжуваат блокадите на патиштата


Грчките земјоделци и денеска блокираат повеќе клучни сообраќајници во земјата во знак на протест поради намалените субвенции. Како што јавуваат грчките медиуми, земјоделците планираат да ги блокираат и граничните премини кон Македонија и Бугарија до понеделник.
XS
SM
MD
LG