Достапни линкови

Американската армија започна да доставува помош на Хаити


Американската војска ја достави својата прва помош на Хаити по катастрофалниот земјотрес. Единицата за брза реакција на американската армија достави храна, вода и медицинска опрема надвор од главниот аеродром во Порт-о-Пренс.
Како што јави Асошиетед Прес, со Хеликоптери се транспортира вода во зони околу главниот град. Групите за помош се соочувале со проблеми поради блокираните патишта.
XS
SM
MD
LG