Достапни линкови

Нафтата паѓа - доларот расте


Цената на нафтата данеска падна под 79 долари за барел поради засилувањето на доларот и побарувачката на нафтата во развиените земји. Еврото на азиските берзи падна на 1,4386 долари од 1.45. Инвеститорите ја купуваат нафтата како заштита од инфлација кога доларот ке почне да слабее, а ја продаваат кога ке почне да расте.
XS
SM
MD
LG