Достапни линкови

Авиопревозникот Луфтханза ќе воведе лет до Ирак?


Германскиот авиопревозник Луфтханза планира да воведе лет до Ирак. Компанијата соопшти дека ја разгледува можноста за воведување на авионска линија од Франкфурт и Минхен до Багдад и Ирбил и планира новиот сервис да започне со работа ова лето. Луфтханза ги стопираше летовите за Ирак во 1990 година за време на Заливската војна.
XS
SM
MD
LG