Достапни линкови

Ердоган во посета на Русија


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган ја почнува дводневната официјална посета на Русија која се очекува да вклучи разговори со рускиот премиер Владимир Путин. Разговорите меѓу турската и руската страна треба да бидат фокусирани врз енергетиката, економијата и безбедносната соработка. До посетата на турскиот премиер на Москва доаѓа откако Путин престојуваше во Турција во август 2009- та година.
XS
SM
MD
LG