Достапни линкови

Прогноза за времето- облачно и врнежливо


Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд во пониските, а од дожд и снег во повисоките места. На планините врнежите ќе бидат само од снег. Утринската температура се движи од минус еден до четири, а дневната ќе биде од три до осум степени. Во Скопје ќе биде облачно со повремен слаб дожд. Утринската температура се спушти до два, а дневната ќе достигне до шест степени.
XS
SM
MD
LG