Достапни линкови

ОН за спас од изумирање на животните и растенијата


Обединетите Нации денеска официјално ја започнаа меѓународната година на биоразновидност, посветена на зголемување на свеста за исчезнувањето на животните и растенијата. Германската канцеларка Ангела Меркел на церемонија во Берлин ги повика земјите да инвестираат повеќе во заштита на дивиот свет и соопшти дека ОН ќе создаде ново тело, кое ќе се справува со науката на биоразновидност.
XS
SM
MD
LG