Достапни линкови

ЕУ сака што побрзо Хрватска да стане членка на унијата


Шпанското претседателство на Европската Унија се надева дека брзо ќе ги заврши преговорите за членство на Хрватска во унијата, изјави шпанскиот министер за надворешни работи Мигел Анхел Моратинос. Тој го поздрави изборот на Иво Јосиповиќ за пртседател на Хрватска и соопшти дека новиот лидер е проевропски ориентиран и дека ќе ги забрза преговорите со ЕУ.

XS
SM
MD
LG