Достапни линкови

Фудбалската репрезентација на Того ќе се врати дома


Капитенот на фудбалската репрезентација на Того, Емануел Адебајор соопшти дека неговиот тим ќе го напушти Африканскиот куп на нации, по барањето на властите тие да се вратат дома. Премиерот на Того, Жилберт Хунго нареди репрезентацијата да ја напушти Ангола, поради безбедносни причини. Автобусот на репрезентацијата беше нападнат во петокот, а притоа загинаа 3 луѓе.
XS
SM
MD
LG