Достапни линкови

Ердоган наредната недела во посета на Русија


Турскиот премиер Реџеп Ердоган наредната недела ќе отапатува во Русија за да разговара со властите од земјата за започнување на економска и енергетска соработка. Во дводневната посета на 12 и 13 јануари тој ќе се обиде да ги зајакне односите меѓу двете земји. Русија е една од најголемите трговски партнери на Турција и е нејзин главен снабдувач со гас.
XS
SM
MD
LG