Достапни линкови

Германската опозициска партија ќе одржи конференција во Авганистан


Германската опозициска Социјал Демократска партија соопшти дека ќе одржи конференција во Авганистан со шефот на Европската Унија за надворешни работи Кетрин Ештон и авганистанскиот министер за надворешни работи Рангин Дадфар. Конференцијата е закажана за 22 јануари, недела пред да се сретнат меѓународните лидери во Лондон на конференција посветена на Авганистан. Германија во моментов има 4500 војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG