Достапни линкови

Каменеи бара иранската власт да биде поефикасна


Иранскиот лидер Ајатолах Али Каменеи побара денеска од властите да ја извршуваат својата должност, против корупцијата и демонстрантите, по анти-владините протести на 27 декември . Тој соопшти дека про владините протести на 30 декември, кога илјадници луѓе излегоа да бараат казна за опозициските лидери се последното предупредување до сите. Во петокот автомобилот на опозицискиот лидер Мехди Каруби беше нападнат во градот Казвин.


XS
SM
MD
LG