Достапни линкови

Можни терористички напади во Африка?


Соединетите држави предупредија дека регионални екстремисти планирале напади во авиони на Ер Уганда на летовите меѓу јужен Судан и Кампала. Американската амбасада во Картум во синоќешното предупредување објавено на нејзината веб страница не ги именува потенцијалните напаѓачи.
XS
SM
MD
LG