Достапни линкови

Гранатиран американски конзулат во Авганистан


Неколку гранати биле истрелани врз зградата на американскиот конзулат во западниот авганистански град Херат. Притоа биле оштетени два ката од зградата, но во нападот немало жртви. Американската амбасада во Кабул го потврди инцидентот.


XS
SM
MD
LG