Достапни линкови

Во Грција зголемени даноците на цигарите и алкохолотГрчкиот министер за финансии Јоргос Папаконстантину најви денеска дека ќе бидат зголемени даноците на цигарите и на алкохолот за 20 насто во рамките на напорите за намалување на јавниот долг. Меѓутоа, тој демантира дека ќе биде зголемен и данокот на додадена вредност. Инаку, денеска завршува и посетата на групата експерти од Европската Комисија и од Европската Централна Банка, која во Грција ги проценуваше мерките на грчката влада за намалување на јавниот долг.
XS
SM
MD
LG