Достапни линкови

Гејтс останува секретар за одбрана и во 2010-таПортпарол на Пентагон изјави дека американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс ќе остане на функцијата и во 2010-та година, бидејки така било договорено со претседателот Барак Обама. Гејтс беше секретар за одбрана и за време на претходниот американски претседател Џорџ Буш, но неговиот мандат во администрацијата на Обама не е прецизно дефиниран.
XS
SM
MD
LG