Достапни линкови

Либерман го информирал Груевски за терористичките напади


Македонскиот премиер Никола Груевски денеска во Ерусалим потврди дека изрелскиот министер за надворешни работи Авигдор Либерман на вчерашниот ручек му соопштил дека во иднина терористичките напади на Ал Каеда може да се прошират и на Балканот. Според Груевски тоа е познатото од претходно, но Македонија и службите во регионот треба да бидат подготвени за да се справат со такви акции.
XS
SM
MD
LG