Достапни линкови

Ирански дипломат даде отказ поради анти-владините протести


Дипломатот Мохамед Раза Хеџдари во иранската амбасада во Норвешка даде отказ во знак на протест против третманот на Техеран на анти-владините протести. Дипломатот кој престојува во Осло три години соопштил дека неговата совест не му дала да остане. Иранското министерство за надворешни работи ја негираше информацијата како неоснована.
XS
SM
MD
LG