Достапни линкови

Престрелка во суд во Лас Вегас


Две лица биле убиени во престрелка во згрдата на федералниот суд во американскиот град Лас Вегас. Според полицијата, едно лице влегло во зградата веднаш по отворањето и почнало да пука врз обезбедувањето. Мотивите на напаѓачот, кој бил убиен при престрелката, не се познати.
XS
SM
MD
LG