Достапни линкови

Палестина сака да ги заврши преговорите со Израел, тврди Абас


Палестинскиот претседател Махмуд Абас по средбата со египетскиот претседател Хосни Мубарак соопшти дека тој е подготвен да ги заврши преговорите со Израел, под услов да се стопира изградбата на израелските населби на Западниот Брег. Тој изјавил и дека Египет по ова прашање ја подржува Палестина. Египет пак се обидува да договори размена на затвореници меѓу Израел и Хамас, кој ја контролира покраината Газа.
XS
SM
MD
LG