Достапни линкови

Папандреу во посета на Србија


,,Србија има капацитети за забрзан напредок кон Европската унија,, изјавил грчкиот премиер Јоргос Папандреу пред денешната посета на Белград. Тој во интервју за весникот Вечерње новости оценил дека европската перспектива на регионот мора да добие свеж импулс и затоа, како што изјави, симболично ја предложил 2014 година како заедничка цел за нова ера на Западниот Балкан.
XS
SM
MD
LG