Достапни линкови

Затворена амбасадата на САД во Јемен


Амбасадата на САД во Јемен е затворена по заканите од Ал Каеда дека ќе ги нападне американските интереси на Арапскиот полусотров. Конфронтацијата со Ал Каеда во Јемен е по неуспешниот обид на еден нигериец да изврши напад на американски авион за време на Божиќ. Тој на истражителите им соопшти дека бил трениран од Ал Каеда во Јемен.
XS
SM
MD
LG