Достапни линкови

20 000 луѓе остана без својот дом по земјотресот во Таџикистан


Дваесет илјади луѓе останаа без покрив над глава во Таџикистан, по земјотерсот што го погоди вчера планинскиот регион Памир. Според службата за вонредни ситуации и цивилниот одбрамбен комитет нема жртви во земјотресот кој беше со јачина од 5,1 степен според рихтеровата скала.

XS
SM
MD
LG