Достапни линкови

5 мртви во напади на шиитски свештеници во Ирак


Во серија на напади против шиитските свештеници најмалку 5 луѓе го загубија својот живот Ирак во градовите Багдад и Кербала. Нападите се случиле и покрај распоредувањето на стотици полицајци да ги заштитат свештениците безбедно да пристигна во Кербала за верскиот ритуал.Над 20 000 полицајци и војници се ангажирани во акцијата во градот.

XS
SM
MD
LG