Достапни линкови

Тимошенко-Украина има пари да го плати рускиот гас


Украинскиот премиер Јулија Тимошенко денеска негираше дека земјата неможе да го плати рускиот гас потрошен во декември. Таа соопшти дека во текот на кризата тие управуваат со финасиите на јасен и сигурен начин. Директорот на Газпром Алексеј Милер објави вчера дека Украина ја намалила набавката на рускиот гас во средината на декември, бидејќи нема да може да ја плати испорачаната количина на гасот.
XS
SM
MD
LG