Достапни линкови

1 британски војник загинал во експлозија во Авганистан


Еден британски војник го загуби животот во експлозија во јужен Авхганистан. Според соопштението на авганистанското министерство за одбрана војникот загинал додека бил на патрола во покраината Хелманд. Тоа е третиот случај на убиство на британски војник за 3 дена во регионот.XS
SM
MD
LG