Достапни линкови

Спогодба за репрограмирање на српскиот долг спрема Кувајт


Министерот за надворешни работи на Србија Вук Јеремиќ денеска ќе престојува во Кувајт, каде што ќе има средби со водечките луѓе на овој емират. За време на еднодневната официјална посета, Јеремиќ ќе потпише спогодба за репрограмирање на долгот на Србија спрема Кувајт.
XS
SM
MD
LG