Достапни линкови

Карази ќе го објави новиот кабинет


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи се очекува денеска да ги објави кандидатите за неговиот нов кабинет. Наименувањата мора да бидат одобрени од парламентот. Западните новински агенции, вчера објавија дека Карзаи имал намера да замени речиси половина од министрите кои биле во неговиот претходен кабинет. Карзаи беше реизбран во август годинава, по контроверзната изборна победа.
XS
SM
MD
LG