Достапни линкови

Средба на Обама и Медведев за нуклеарното вооружување


Американскиот претседател Барак Обама денеска се очекува да се сретне со неговиот руски колега Дмитриј Медведев на маргините на самитот за климатски промени во Копенхаген, информира висок американски функционер. Претседателите ќе разговараат за напредокот во преговорите за намалување на нуклеарното оружје. Сепак, агенциите наведуваат дека е малку веројатно конечниот договор да биде склучен на денешната средба.
XS
SM
MD
LG