Достапни линкови

Во Јемен убиени 34 милитанти


Министерството за одбрана на Јемен соопшти дека безбедносните сили убиле 34 милитанти на Ал Каеда, а 17 други уапсиле под сомневање дека планирале серија самоубиствени напади. Агенцијата Ројтерс јавува дека главна цел на нападите биле странските претставништва во Јемен.
XS
SM
MD
LG