Достапни линкови

САД и Русија деновиве нема да потпишат договор за вооружување


Белата Куќа објави дека не се очекува претседателот Барак Обама да потпише договор за нуклеарно вооружување со Русија на самитот во Копенхаген. Портпаролот Роберт Гибс рече дека ваков договор не се очекува и покрај тоа што САД и Русија постигнале прогрес во преговорите за продолжување на Договорот за редукција на стратегиското вооружување.
XS
SM
MD
LG