Достапни линкови

Талибанците во Пакистан и натаму активни


Талибански милитанти подметнале екплозив во две училишта во северо-западен Пакистан, но немало повредени. Пакистанските сили се во офанзива против милитантите во тој дел од земјата, но наидуваат на жесток отпор. Милитантите во бомбашки напади, само во оваа недела, убија 60 луѓе.
XS
SM
MD
LG