Достапни линкови

Дефинитивно нови 7000 војници одат во АвганистанАмериканските сојузници на денешниот состанок во седиштето на НАТО во Брисел потврдија дека ќе испратат речиси 7000 нови војници наредната година во Авганистан. Генералниот секретар на НАТО, Агнес Фон Расмусен соопшти дека на средбата имало индикации од некои земји дека планираат да испратат во иднина уште свои трупи во Авганистан.
XS
SM
MD
LG