Достапни линкови

Поради кризата и Нобелобата награда со помалку пари


Нобеловата фондација можеби ќе го намали паричниот надомест за Нобеловата награда, поради глобалната економска криза. Според претставник на фондацијата, годинава на добитниците ќе им бидат исплатени по милион ипол долари, а намалувањето би се применило од наредната година.
XS
SM
MD
LG